Jak dopasować długą suknię do figury?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że elegancka, długa suknia pasuje każdej kobiecie, obojętnie od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie typy sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się doskonale na kobiecie o słusznym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w zestawie z czółenkami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że wyglądamy na potężniejsze, także również poprawiają wygląd sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wypięta, co natychmiast wyszczupla talię.
Panny o sylwetce klepsydry muszą szukać wzorów z gorsetem, który wyeksponuje biust i talię dodatkowo podkreśli ładne ramiona. W tym wypadku doskonałym wyborem będzie długa suknia o syrenim ogonie, czyli dopasowana na linii bioder dodatkowo ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często noszą dwie sexi klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi maskować wielkie biodra i wielkie uda, toteż długa suknia dla niej powinna przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo falującym dołem. Posiadając taką sylwetkę unikaj ciuchów typu „beza”, zdecydowanie lepsze są fasony z dołem w formacie trapezu czy litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Szczupła dodatkowo potężna kolumna może sobie pozwolić na kreację asymetryczną oraz pokazującą dużo ciała, ale by dodać mu krągłości, powinna być wykonana z trochę grubszego i sztywnego materiału, który nada figurze formę, zamiast ściśle ją opinać. Doskonałym wyborem jest suknia połyskująca albo wyszyta trójwymiarowymi ozdobami.
Długa suknia dla dziewczyny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty lub nieco pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z wykrojem pod biustem. W takim razie trzeba także szukać sukienek z znacznym dekoltem w formacie litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony www.e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html

Close Menu